Карпатські фестивалі славляться своїм атмосферним різноманіттям, масштабами, місцевими напоями та стравами. Ті, хто бодай раз бував на них, ніколи не забуде той колорит та буде бажати відвідати їх ще. Кожен з них має власну родзинку, тематику та дозволяє познайомитися із закарпатськими традиціями та майстрами. Відвідати певні осінні фестивалі в Карпатах можна недалеко від готелю «Коруна».
Найколоритніші осінні фестивалі в Карпатах
Осінь в горах – це не лише мальовничі та неперевершені пейзажі, а й нова та колоритна атмосфера, яка притаманна тільки цій порі року. Саме тому багато людей із різних регіонів країни відвідують Карпати восени. Вона дає змогу сповна насолодитися та пройнятися місцевими традиціями, відчути автентичність та доторкнутися до історії.
Особливо можна виділити декілька осінніх фестивалів у Карпатах.
- Гуцульська ріпа. Цей етнофестиваль відомий різноманіттям картопляних страв (адже ріпа – це картопля), смачним місцевим вином та іншими екологічними продуктами. Під час його святкування різні майстри пропонують придбати унікальні та цікаві сувеніри, які надовго стануть нагадуванням про проведений час. Проходить він у Рахівському районі в селі Лазещина.
- BEREG FEST. Як і слідує від назви, він проходить в Берегові. Цікаво те, що його метою є відродження забутих та прийняття вже звичних традицій. Саме тому на ньому можна побачити багато цікавого та автентичного. Ярмарки, концерти, конкурси, аукціони, лотереї, вистави вважаються невіднятною частиною цього фестивалю.
- Лемківська ватра. Вона чимось схожа на святкування дня Івана Купала в деяких регіонах. Під час цього фестивалю також розпалюють величезне багаття, танцюють традиційні танці та співають відповідні для події пісні. Проводиться вона у Великоберезнянському районі в селі Забрідь. Слід відзначити ярмарок з лемківською літературою, вишиванками та іншими сувенірами від провідних майстрів.
- Гуцульська бринза. Завітати на неї можна під час відвідування Рахова. Там гурмани можуть спробувати бринзу, вурду, різноманітні закарпатські страви та приємний на смак і аромат місцевий алкоголь.
- Закарпатське божоле. Цей винний фестиваль проходить листопадом в місті Ужгород. Окрім можливості скуштувати молоді вина поточного року від місцевих виноробів, відвідувачі також можуть насолодитися різними стравами,
Слід відзначити, що ярмарки в Карпатах – це окремий вид мистецтва. Залежно від заходу, який проводиться, на них можна знайти багато унікальних речей, які будуть відображати певні мотиви. Наприклад, під час медового свята в Мукачево можна придбати сувеніри у вигляді діжок від карпатських майстрів, а на «Срібному дзвоні» часто пропонують фігурки з музичною тематикою.
Культурні події в Карпатах: тонкощі планування подорожі
Більшість культурних подій в Карпатах пов’язані між собою та чергуються. Одним з найжвавіших та насиченіших на події міст є Ужгород. Починаючи з дня міста, яке відзначають у вересні, там проводяться різні фестивалі аж до листопада. Наприклад: Most Fest, Тур’Євроцентр, фестиваль органної музики, «Карпатський рататуй», «Інтерлялька» тощо. Тому тим туристам, які хочуть максимально пройнятися осінньою атмосферою, він чудово підійде для тривалого перебування.
Обираючи, куди поїхати, слід завчасно встановити мету, адже події можна умовно поділити на розважальні, гастрономічні та алкогольні. Саме від особистих вподобань і слід відштовхуватися. Для сімей із дітьми краще звернути увагу на ті, які менш масштабні, адже так легше слідкувати за дитиною.